Legowisko dla shih tzu jak wybrać?

Legowisko dla shih tzu jak wybrać?

Shih tzu to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych ras małych psów. Nic dziwnego, gdyż jest to bardzo przyjazny, poczciwy i wierny piesek. Shih Tzu są świetnymi towarzyszami życia codziennego dlatego można je spotkać w wielu domach.

Pies rasy shih tzu ma umiarkowany temperament, jest bardzo cierpliwy i łatwo przystosowuje się do nowych warunków. 

Shih tzu to mały kanapowiec i jak na kanapowca przystało komfort w jego życiu odgrywa ważną rolę. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu naprawdę wygodne legowisko, aby mógł dobrze wypocząć i zyskać siłę do zabawy.

Tak więc jak wybrać najlepszy model legowiska dla shih - tzu? Który model posłania może być dla niego odpowiedni? Na co zwrócić uwagę kupując legowisko dla psa rasy shih tzu?

Idealne legowisko dla Shih Tzu?

Posłanie na pewno musi być wygodne! Mały, uroczy, długowłosy jakim jest bezsprzecznie Shih Tzu zasługuje na to co najlepsze. Pamiętajmy, że legowisko ma zapewniać Twojemu pieskowi przede wszystkim komfortowy sen.

Wybierając odpowiednie jego rodzaj zwróć uwagę na takie aspekty jak:

Materiał z jakiego zostało wykonane

Wypełnienie

Rozmiar

Kształt

Materiał, z którego zostało wykonane posłanie jest niezwykle istotnym szczegółem. Psy rasy Shih Tzu bywają niezwykle wrażliwe, szczególnie w początkowym etapie swojego życia. Ich skóra i sierść są jeszcze bardzo delikatne.

Dlatego też tak ważne jest to, aby legowisko dla Shih Tzu, na którym spędzają dużą część dnia i nocy, było wykonane z wysokiej jakości materiału. W przeciwnym razie mogą odczuwać dyskomfort podczas snu, co będzie skutkowało tym, że niechętnie będą wypoczywały w swoim legowisku.

Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając posłanie dla Shih Tzu jest wypełnienie. Dobrze, aby wypełnienie było wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Obecnie najczęściej stosowanymi wypełnieniami są: 

Kulki silikonowe

Pianka

Wypełnienie typu memory foam 

Kulki silikonowe to wypełnienie, które idealnie sprawdza się w przypadku psów - alergików. Do tego jest łatwe do utrzymania czystości, gdyż nadaje się do prania w pralce. Tego rodzaju wypełnienie zapewnia posłaniu bardzo wysoką puszystość oraz sprężystość. Posłanie wypełnione kulką silikonową doskonale dopasowuje się do kształtu psa mu wygodne oparcie. Kulki silikonowe są bardzo lekkie i sprężyste – dając psu wrażenie jakby spał w naszym łóżku a nie na twardej i zimnej podłodze.  Ten rodzaj wypełnienia z pewnością doceni każdy Shih Tzu.

Pianka  ona szerokie zastosowanie w tapicerstwie  idealnie izoluje psiaka przed kontaktem z zimnym podłożem oraz sprawia że posłanie jest miękkie i wygodne. Dodatkowym atutem tego rodzaju wypełnienia jest fakt, że dzięki doskonałemu rozkładowi siły nacisku na powierzchnię spania zapewnia niezwykle komfortowy wypoczynek Twojego czworonożnego przyjaciela.

Wypełnienie typu memory foam stosowane w legowiskach ortopedycznych, które zapewni niezwykle wysoki komfort użytkowania sprzyjając regeneracji oraz wypoczynkowi. Oprócz tego skutecznie chronić stawy, kości i kręgosłup psa.  Pianka memory foam dopasowuje się do kształtów psa i gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru ciała czworonoga na powierzchni posłania, co ma zbawienny wpływ na krążenie krwi i limfy w organizmie. To z kolei przekłada się na skuteczniejszą i szybszą regenerację w nosy lub w dzień podczas drzemki.

Rozmiar

Shih Tzu to przedstawiciel małych ras psów, jego waga waha się pomiędzy 4,5 a 7,5 kg, natomiast średnia wysokość to 27 cm. Wymierając odpowiedni rozmiar posłania trzeba mieć  na uwadze, że musi ono być odpowiednio większe, aby w żaden sposób nie ograniczać jego ruchów.

Tak więc, aby odpowiednio dobrać rozmiar legowiska dla psa rasy shih tzu wystarczy zmierzyć go od czubka nosa do ogona i doliczyć 20cm i rozmiar posłania masz już gotowy!

KSZTAŁT LEGOWISKA DLA PSA

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo wariantów krojów legowisk. Jak jednak wybrać to, które będzie najodpowiedniejsze dla twojego Shih Tzu? Mając na uwadze specyfikę tej rasy, jej wymiary i potrzeby zaprezentujemy kilka opcji, które według nas najlepiej sprawdzą się jako posłanie dla Shih Tzu.

Klasyczne legowisko typu kanapa dla Shih Tzu

Legowisko typu kanapa to jedno z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych  przez właścicieli modeli.  Tego rodzaju posłanie to posiada z czterech stron boki i miękką poduchę w środku. Wyższe boki sprawiają, że piesek będzie się czuł w legowisku bardziej bezpiecznie.

Dodatkowo bardzo często boki używane są przez psa jako poduszka więc jeśli Twój shih tzu lubi spać z podniesioną głową to posłanie może być właśnie dla niego.

Decydując się na tego rodzaju posłanie zwróć uwagę czy aby przypadkiem wybrane przez Ciebie legowisko nie ma zbyt wysokich boków, które mogą  znacząco utrudniać psiakowi wejście do posłania. Taki problem jest szczególnie ważny w przypadku szczeniaków Shih Tzu, które są naprawdę malutkie.

Z uwagi na ich małe rozmiary nawet przeskoczenie przez ściankę legowiska może być dla nich problematyczne. W takim wypadku warto wybrać posłanie z obniżoną przednią ścianką, dzięki temu mały piesek będzie miał znacznie łatwiej aby dostać się do sowjego legowiska.

ŚPIWOREK / NORKA DLA SHIH TZU

Doskonałą alternatywą dla klasycznej kanapy jest legowisko typu śpiworek inaczej zwane norką. Jeśli Twój Shih Tzu jest typowym zmarzluchem, lubi zakopywać się pod kocykiem czy kołdrą to norka jest świetnym rozwiązaniem. Śpiworek cudownie otuli i ogrzeje Twojego małego czworonoga. Będzie on oazą sprzyjającą błogiemu relaksowi  i zarazem idealną kryjówką i ulubionym miejscem wypoczynku Twojego shih tzu.

Możliwość zakopywania się w swoim posłaniu to dla wielu Shih Tzu ogromna przyjemność dla tych właśnie milusińskich wybór legowiska typu norka czy śpiworek będzie idealnym rozwiązaniem.

PODUCHA DLA SHIH TZU


Inną alternatywą dla podstawowego legowiska jest miękka i miła w dotyku poducha.  Tej kształt zapewnia nieskrępowaną swobodę ruchu, pozwala cieszyć się psu komfortem w każdej pozycji.

Brak boków przy tego rodzaju legowiska sprawia, że legowisko zajmuje znacznie mniej miejsca przy czym powierzchnia do spania jest dużo większa. To może mieć zbawienne znaczenie w sytuacji, gdy macie w domu ograniczoną powierzchnię dla swojego pupila.

Poducha dla psa rasy Shih Tzu pozwoli pozbyć się jakichkolwiek ograniczeń i odpoczywać w dowolnej, nawet najbardziej zwariowanej pozycji. Będzie też idealnym miejscem na wyciszenie po szalonej zabawie.

LEGOWISKO ORTOPEDYCZNE DLA SHIH TZU

Legowisko ortopedyczne dla shih tzu wyposażone jest w piankę termoplastyczną memory foam, która dopasowuje się kształtu ciała psa odciążając tym samym kręgosłup i stawy Twojego czworonoga.  Pomimo tego, że tego typu legowisko jest znacznie droższe od standardowego to warto zainwestować w posłanie ortopedyczne, aby Twój duży pies mógł komfortowo i zdrowo wypoczywać.

Posłanie ortopedyczne nie tylko pozwala się odprężyć dodatkowo wspiera zdrowy rozwój Twojego pupila od pierwszych miesięcy życia. Perfekcyjnie dopasowuje się do ciała psa, przez co zapewnia mu prawidłowe podparcie kręgosłupa, kości i stawów. Możesz więc mieć pewność, że posłanie ortopedyczne z pianki memory foam zapewni Twojemu shih tzu harmonijny rozwój.

Reasumując, pies rasy shih tzu oprócz Twojej czułości będzie potrzebował wygodnego legowiska które zapewni mu maksimum komfortu. Przygotuj się na przyjęcie Shih Tzu do swojej rodziny i zamów dla niego najwygodniejsze legowisko, w którym poczuje się bezpiecznie.