JAKI MODEL LEGOWISKA WYBRAĆ DLA MALTAŃCZYKA?

JAKI MODEL LEGOWISKA WYBRAĆ DLA MALTAŃCZYKA?

Pies rasy maltańczyk należy to bardzo ruchliwych i towarzyskich pasiaków a zarazem wrażliwych i wymagających uwagi. Pełen energii mały maltańczyk potrzebuje odpowiednio dobranego legowiska, aby móc w nim komfortowo wypocząć i zregenerować się. Posłanie dla maltańczyka musi być dopasowane nie tylko do jego wielkości ale i upodobań jak i stanu zdrowia.

Jak wybrać najlepszy model legowiska dla maltańczyka? Który model posłania może być dla niego odpowiedni? Na co zwrócić uwagę kupując legowisko dla maltańczyka?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

Maltańczyk to jedna z najstarszych ras na świecie, jego waga waha się pomiędzy 3 - 4kg, natomiast średnia wysokość w kłębie wynosi: psy 21-25 cm, suki 20-23 cm. Długość grzbietu to około 65% wysokości w kłębie np. u maltańczyka o wzroście 22 cm długość grzbietu 14 cm. 

Mając na uwadze to, że maltańczyk należy do psów ruchliwych także podczas snu, posłanie dla małego psa, aktywnego również podczas wypoczynku powinno być odpowiednio większe, aby w żaden sposób nie ograniczać jego ruchów.

Tak więc, aby odpowiednio dobrać rozmiar legowiska dla maltańczyka wystarczy zmierzyć go od czubka nosa do ogona i doliczyć 20cm i rozmiar posłania masz już gotowy!

Legowisko typu domek, budka, tipi dla maltańczyka

Psy rasy maltańczyk preferują odpoczynek w miejscu cichym, osłoniętym, z którego będą mogły obserwować to co dzieje się wokół nich. Niestety, takich miejsc w naszych domach jest naprawdę niewiele. 

Aby zaspokoić te szczególne potrzeby maltańczyków powstały legowiska typu domek, budka czy tipi. 

Taka forma legowiska - prosta i zarazem bardzo praktyczna - można je postawić  wszędzie a i tak pupil będzie czuł się w niej bardzo komfortowo

Posłanie typu domek, budka, tipi oprócz tego, że zapewni komfortowy wypoczynek, stanie się mini przestrzenią, gdzie nasz mały maltańczyk odnajdzie swój azyl.

Warto pamiętać, że psa do przebywania w  domku, budce czy tipi należy przyzwyczajać stopniowo, zachęcając go do wchodzenia do niej i nagradzając np. smakołykami. Wkładanie go na siłę przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego i Wasz maltańczyk w efekcie może nie chcieć z niego korzystać. Pies nie będzie czuł się w niej bezpiecznie, co prowadzić może do dyskomfortu psychicznego.

Owalne legowisko dla maltańczyka

Psy rasy maltańczyk zwykle zasypiają w pozycji embrionalnej czyli zwinięte w kłębek i to właśnie do niej powinniśmy dobrać odpowiednie posłanie. Wśród wielu rodzajów legowisk dla maltańczyków najczęściej wybieranym jest posłanie o kształcie owalnym, okrągłym. 

Owalne legowisko może być w formie poduchy lub gniazda z wyższymi bokami, zapobiegając zsuwaniu się maltańczyka podczas snu. Wyższe boki dodatkowo zwiększają poczucie bezpieczeństwa.

Materac dla maltańczyka

Jeśli Twój maltańczyk nie lubią tradycyjnych lęgowisk z oparciem, ponieważ uwielbia nieskrępowaną swobodę ruchu. To właśnie dla niego niezwykle atrakcyjną opcją będzie będzie materac dla psa. Dodatkowo jeśli masz czworonoga, który uwielbia twardsze  twardsze powierzchnie do spania koniecznie wybierz dla niego materac.

Legowisko typu materac oprócz tego, że pełni funkcję posłania, może również być miejscem wspólnych zabaw z pupilem. 

zapewniają swobodę ruchu to dodatkowo zajmują znacznie mniej miejsca niż typowe posłanie dla psa z bokami. Tak więc jeśli masz w mieszkaniu ograniczoną przestrzeń wybór ten będzie idealny.

Legowisko ortopedyczne dla maltańczyka

Legowiska ortopedyczne to rodzaj posłania z reguły przeznaczony dla psów, które mają problemy z aparatem ruchu. 

Ponieważ wierzymy to jak ważna jest profilaktyka ( działanie zanim problem zacznie występować) rekomendujemy posłanie ortopedyczne dla maltańczyka wszystkim opiekunom, dla których ważne jest ograniczenie ryzyka występowania wszelkich schorzeń w przyszłości.

Pomimo tego, że tego typu legowisko jest droższe od standardowego to warto zainwestować w posłanie ortopedyczne, aby czworonożny przyjaciel mógł komfortowo i zdrowo wypoczywać.

Legowisko ortopedyczne dla psa wyposażone jest w piankę termoplastyczną memory foam, która dopasowuje się kształtu ciała pupila odciążając tym samym kręgosłup i stawy Twojego czworonoga.

Fotel Tron dla maltańczyka

To propozycja dla najbardziej wymagających. Niezwykłe połączenie designu i wygody. Swoim wyglądem dorównuje najbardziej eleganckim dodatkom do wnętrz. Posłanie typu tron zachęca nie tylko wyglądem ale i przytulnością i miękkością.

Fotel dla maltańczyka  to prawdziwe królewskie siedzisko. Luksusowy design w połączeniu z wysokiej jakości materiałami sprawiają, że wykracza one daleko poza pojęcie zwykłego legowiska dla psa.