Ubranka dla Yorka - co warto mieć w psiej szafie?

Ubranka dla Yorka - co warto mieć w psiej szafie?

Kiedy  za oknem robi się mokro, wietrznie i nieprzyjemnie sięgamy do szafy po ciepłe ubrania, żeby nie zmarznąć. Warto wtedy również pomyśleć o nasze małym Yorku, który ze względu na fakt, że nie posiada podszerstka niezbyt dobrze radzi sobie w takich warunkach.  Warto wtedy pomyśleć o okryciu malucha, aby zwiększyć jego komfort podczas spacerów w chłodniejsze dni.

Wybierając ubranie dla Yorka warto zastanowić się jakie będzie jego przeznaczenie. Czy będzie to ubranko wiosenne, jesienne, zimowe czy nieprzemakalne na deszcz. 

Na przykład kurteczka na zimę dla Yorka, powinna być uszyta z odpowiednio grubego materiału lub powinien składać się z dwóch warstw: materiału i dodatkowego ocieplenia (np. polar, misiek futerko). Ubranko na zimę może mieć również kaptur i nogawki, dzięki czemu odpowiednio zabezpieczy naszego małego pupila przed skrajnie niską temperaturą.

Aby odpowiednio dobrać rodzaj ubranka dla Yorka kieruj się nie tylko warunkami atmosferycznymi za zewnątrz lecz również stopniem aktywności naszego psa, jego temperamantem, wiekiem oraz długością sierści.

Jeśli Twój Yorkshire Terrier ma długi włos, uważaj na ubranka zapinane na rzepy i suwaki, aby długi włos nie wplątał się w zapięcie. 

Zwróć uwagę na to w którym miejscu jest rzep czy suwak, aby można było w łatwy sposób odizolować włos podczas zapinania ubranka.

 

Obecnie oferta ubranek dla Yorka jest coraz szersza i można naprawdę wybierać z pośród wielu możliwości. Oprócz ciekawego wyglądu trzeba głównie kierować się komfortem naszego pieska. Ubranko poza ochroną przed chłodem, wiatrem czy deszczem musi umożliwić swobodne poruszanie się, aby wyjście na spacer było nadal przyjemnością.

Podstawowe rodzaje dostępnych w sklepie ubranek dla psa rasy Yorkshire Terrier to:

BLUZA DLA YORKA

Wykonane zwykle z bawełnianej dzianiny dresowej. Niezwykle miękkie i wygodne. Stosowane zwykle w okresach przejściowych wiosna czy jesień.  Ale sprawdzą się również w bardzo mroźne dni jako pierwsza warstwa pod kurteczkę.

Bluzy zapewniają największą swobodne ruchów ze względu na rodzaj materiału z którego są zrobione. Z reguły są luźniejsze i nie krępują ruchów.

Bluzy dla Yorka mogą występować w wersji krótszej - kończącej się tuż za nerkami pieska lub dłuższej aż do ogonka. Mogą być dodatkowo wyposażone w kaptur, jednak jest to bardziej elementem wizualnym, niż mającym zastosowanie w praktyce. Zakrywanie uszu pieska nie jest najlepszym pomysłem, pamiętajmy, że psy komunikują się między sobą całym ciałem więc zasłaniając mu uszy 

Pozbawiamy go możliwości komunikacji.

KURTECZKA / PŁASZCZYK DLA YORKA

To chyba najpopularniejszy rodzaj ubranek dla Yorków. Z reguły są ocieplane, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Kurteczki mogą być wykonane np. z samego polaru, ale najczęściej są one kilkuwarstwowe i łączą materiał ocieplający z jakimś materiałem zabezpieczającym przed przenikaniem wilgoci, np. ortalionem. Ten rodzaj ubranka to najlepsza opcja, gdy szukacie czegoś na zimę. Kurteczka nie tylko ogrzeje, ale też ochroni przed wodą i wiatrem.