Jak bezpiecznie i wygodnie podróżować z psem

Jak bezpiecznie i wygodnie podróżować z psem

Pies z całą pewnością może być świetnym towarzyszem naszych podróży, im wcześniej zaczniesz go do tego przyzwyczajać tym szybciej będziecie mogli cieszyć się wspólnym zdobywaniem świata.

Warto zacząć od zabrania psa na krótką przejażdżkę za miasto np. do lasu.

Pamiętaj, że pies w trakcie podróży powinien być zrelaksowany. Dobrze, aby przed wycieczką mógł się wybiegać i zaspokoić swoje fizjologiczne potrzeby. To sprawi, że będzie on spokojniejszy.

Przed wycieczką koniecznie musisz zaopatrzyć nie w akcesoria, które zapewnia Twojemu psu wygodę i bezpieczeństwo.

Przydatne akcesoria do przewożenia psa w aucie

Mata ochronna na tylne siedzenie

To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku przewożenia dużych psów lub kilku psów jednocześnie. Montuje się ją do zagłówków. Oprócz tego, że chroni tapicerkę przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi, to również, jeśli jest odpowiednio zaprojektowana – w kształcie litery U lub w kształcie kosza – odgrodzi przednie fotele oraz zabezpieczy przestrzeń pod kanapą w razie nagłego hamowania.

Transporter

On on zabudowany z każdej strony co uniemożliwia poruszanie się psa w samochodzie, z czego przynajmniej jedna ściana musi być wykonana np. z siateczki, przez którą powietrze swobodnie dostanie się do wnętrza transportera.

Transporter musi być odpowiednio dobrany do wielkości psa, aby mógł on swobodnie się położyć i obrócić. 

Fotelik samochodowy dla psa

Sprawdzi się do przewożenia mniejszych psów. Można go zamontować zarówno na przednim fotelu - jeśli chcesz mieć psa blisko siebie podczas jazdy, jak i na tylnej kanapie.

Fotelik idealnie sprawdzi się jako legowisko podczas noclegów poza domem. Jest on niezwykle wygodny i bezpieczny.

Mata do bagażnika

Idealna do przewożenia dużych psów. Chroni przestrzeń bagażnika przed sierścią i  brudnymi łapkami pupila. 

Wybierając matę do bagażnika zwróć uwagę na to czy posiada osłonkę na zderzak, aby pies podczas wsiadania nie rysował pazurkami zderzaka.

Szelki dla psa 

Pamiętaj, że pasy bezpieczeństwa przypinamy do szelek nigdy do obroży, gdyż mocniejsze szarpnięcie może spowodować szarpniecie psa.

Pas bezpieczeństwa możesz przypiąć zarówno do szelek typu guard, bezuciskowych jak i szelek typu kamizelka. Wszystkie te opcje będą równie bezpieczne podczas podróży samochodem.

Pasy bezpieczeństwa dla psa

To niewątpliwie jedno z najważniejszych akcesoriów w które musisz się zaopatrzyć jeśli planujesz podróżować z psem samochodem nawet jeśli Twój pupil spokojnie siedzi podczas podróży, nie możesz pozwolić mu na swobodne poruszanie się w samochodzie.

Decydują się na dłuższą podróż z psem samochodem nie zapomnij o postojach. Są one bardzo ważne, powinno się je robić mniej więcej co 2 godziny. Pupil może napić się wody, przejść na spacer i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Pamiętaj nigdy nie zostawiaj psa samego w rozgrzanym samochodzie. Psy nie lubią też bardzo głośnych dźwięków, dlatego, też nie powinniśmy słuchać muzyki na pełnej mocy. 

Życzymy bezpiecznych i cudownych podróży!

Autor zdjęcia:  Steve Bruce on Unsplash