Jak stymulować koty

Jak stymulować koty

Coraz więcej właścicieli kotów decyduje się na trzymanie swoich kocich przyjaciół w domu, w takich przypadkach niezwykle ważne jest aby zapewnić im fizyczną i psychiczną stymulację, której potrzebują, aby zapewnić mu zdrowy i szczęśliwy rozwój. 

Nie każdy ma szczęście, że ma ogród, w którym może bawić się kot. Powszechnie wiadomo, że większość ludzi z rasowymi kotami trzyma je wyłącznie w pomieszczeniach, co dla wielu kotów może być frustrujące.

W przypadku kotów domowych lub kotów, które kiedyś wędrowały, ale od tego czasu zostały przeniesione w miejsce bez dostępu z zewnątrz, bardzo ważne jest, aby otrzymały dużą stymulację we własnych domach. Ty i ja jesteśmy w stanie wyjść na zewnątrz każdego dnia i zostać pobudzonym przez setki różnych bodźców - dźwięk, zapachy, ale to inna historia dla kota domowego, który ma tylko dom właściciela jako „życie”.

Trzymając kota w pomieszczeniu, właściciele często popełniają błąd, nie zapewniając żadnej stymulacji, co z kolei może prowadzić do tego, że kot przez większą część życia śpi. Dodatkowo mała aktywność fizyczna może prowadzić do problemów zdrowotnych takich jak np. otyłość. Ważne jest, aby pamiętać, że koty są zwierzętami, a naturalnym stanem kota jest polowanie, zabijanie, jedzenie i spanie.

Zrozumienie kota, jego pochodzenia i podstawowych naturalnych zachowań pomoże ci zrozumieć, co należy zrobić w jego środowisku domowym, aby stworzyć mu najszczęśliwsze i najbardziej satysfakcjonujące życie, jeśli jest ograniczone do reszty naturalnego środowiska.

Photo by Tamar Waskey on Unsplash